Přeskočit na hlavní obsah
Doprava zdarma: aktuálně cca.
 • Home>
 • orientalni koberce
 • Orientální koberce

  184 Produkty

  184/184 výsledky

  Orientální koberce: Čistá fascinace

  Mnoho modelů lze označit jako klasické koberce . Do této kategorie patří samozřejmě orientální koberce, ale také subtilní vzory, jako jsou koberce s okraji nebo kvalitní jednobarevné modely, kterým se ne nadarmo říká "klasicko-elegantní". V zásadě však záleží na vlastním vkusu, který koberec považuje za klasický. Přesto vám chceme nabídnout široký výběr klasických koberců, abyste měli možnost vybrat si podle vlastních preferencí. Najdete zde vintage koberec s klasickým vzorem i kvalitní a jemné vlněné koberce. V našem internetovém obchodě můžete klasické koberce samozřejmě filtrovat a třídit podle barvy, vzoru, materiálu a mnoha dalších věcí. Snadno tak najdete klasické koberce v béžové barvě, modely s květinovými vzory nebo vyrobené z přírodních materiálů, jako jsou naše sisalové koberce. Občas samozřejmě hraje velkou roli cena:

  Ručně vázaný orientální koberec může stát i cenu malého auta, ale naštěstí u nás najdete i levnější modely, takže nemusíte sahat hluboko do kapsy, abyste si koberec koupili levně.

  Orientální koberce

  Nejznámějším a nejoblíbenějším z klasických koberců je pravděpodobně orientální koberec. Nabídka je obrovská a zahrnuje všechny typy koberců, které pocházejí ze zeměpisných oblastí běžně označovaných jako Orient. Dnes sem patří oblasti od severní Afriky po Střední východ ve střední Asii. Orientální koberec může být vyroben mnoha různými způsoby a z různých materiálů: Zda je vyroben z vlny, hedvábí, bavlny, konopí a zda je tkaný nebo vázaný: často již z těchto údajů lze usuzovat na kvalitu a původ a také design se v závislosti na původu značně liší. Například severoafrický berberský koberec se díky svému uzlíku vůbec neliší od moderního koberce s vysokým vlasem, zatímco íránský kočovný koberec inspiruje sytými barvami a velmi orientálně vypadajícími vzory a působí odpovídajícím způsobem exoticky. Všechny modely však mají společné to, že jsou pečlivě ručně vyráběny z přírodních a drahých materiálů. To bohužel způsobuje, že orientální koberce, jako jsou perské koberce, jsou pro mnoho lidí cenově nedostupné. Naštěstí nabízíme vhodné alternativy: V naší nabídce najdete levné orientální koberce i modely, které sami vyrábíme na základě klasických orientálních vzorů. Tyto koberce jsou obvykle strojově tkané ze syntetických vláken a jsou odpovídajícím způsobem levnější než jejich drahé protějšky. Díky robustnímu zpracování a výrobě ze syntetických vláken se naše orientální koberce příjemně snadno čistí a lze je bez obav používat. Díky tomu jsou všestranně využitelné jako zařizovací předměty, které se dobře vyjímají i v předsíni jako kobercové běhouny. Protože nabízíme také velký výběr z hlediska formátů a rozměrů, jsou koberce vhodné do mnoha obytných prostor, včetně ložnice jako postelový koberec ve vhodném malém formátu.

  Tradiční koberce

  Tradiční koberce jsou v dnešní době žádané nejen ve své původní podobě: jejich opulentní design nyní slouží také jako významná inspirace pro moderní koberce a současné trendy v bydlení. Zatímco výroba tradičních koberců zručným ručním vázáním zůstala v podstatě nezměněna, jejich moderní protějšky se nyní vyrábějí převážně strojově (tkané nebo všívané) a nijak se neliší od jiných textilních výrobků, které lze v průběhu industrializace do značné míry automatizovat a efektivně vyrábět. Pokud jde o vzorování, tradiční koberec se vyznačuje převážně filigránovými ornamenty, květinovými motivy a zdobnými okraji - ty jsou nadčasově krásné a bez problémů se hodí do každého stylu domácnosti. Oblíbenými designovými prvky však nejsou jen tyto nádherné vzory, ale také výrazné, živé barvy. Původně se k barvení klasických orientálních koberců používala rostlinná barviva, která se získávala například z kořenů rostlin a dodávala modelům mimořádně bohatý vzhled. Mezitím se však k barvení používají také syntetická barviva, protože jejich výroba je obvykle cenově dostupnější. Tradiční koberce a jejich vzory se tak namáčejí do zářivě růžových nebo jemných pastelových barev a obohacují naše domovy svým starobylým nádechem.

  Klasické orientální koberce - průvodce

  Jaké jsou různé typy orientálních koberců?

  Orientální koberce lze klasifikovat a dělit mnoha různými způsoby. Jedním ze způsobů je jejich třídění podle stylu: kromě geometrických stylů jsou nejčastější arabeskové, frorové, křivkové a figurální styly. Další možnost klasifikace se nabízí podle vzoru hlavního pole: rozlišují se medailonové vzory, polní vzory, opakující se vzory a koberce s obrazovými motivy. Nejběžnější klasifikací koberců je rozlišení podle zeměpisného původu. Na benutě najdete orientální koberce všeho druhu:

  Jak vyčistit ručně vázaný orientální koberec?

  Jedině čistý orientální koberec může v místnosti vyniknout v plné kráse. Pokud je váš orientální nebo perský koberec velmi znečištěný, měli byste ho nechat odborně vyčistit. To platí zejména pro velmi cenné, ručně vázané předměty, které by měly být považovány za umělecké dílo. Koneckonců i drahý obraz by měl být vyčištěn a restaurován restaurátorem. I když vám to profesionální čisticí firmy nedoporučují, v případě drobných skvrn a znečištění je jistě možné nechat si orientální koberec znovu vyčistit svépomocí. Pokud se rozhodnete nenechat si koberec vyčistit profesionálně, měli byste zvážit několik důležitých bodů a svůj klasický koberec pečlivě vyčistit a skvrny z koberce šetrně odstranit: Zvláštní pozornost věnujte použitému materiálu, zejména hedvábné koberce jsou velmi citlivé. Další informace naleznete v našem článku s radami pro okamžitou pomoc při skvrnách na koberci "Čištění koberců a odstraňování skvrn na kobercích

  Důrazně doporučujeme využít profesionální čisticí službu pro cenné koberce.

  Na co si mám dát pozor při nákupu orientálních koberců?

  Zda je orientální koberec ručně vázaný, poznáte podle různých charakteristik: Především strojově vázaný koberec má obvykle po stranách třásně. Zatáhněte za jednu třásničku a pozorujte uzlíky na zadní straně orientálního koberce, které jsou v jedné linii s touto třásničkou a jsou spojeny do koberce. Pokud se tyto při trhání pohybují, třásně nebudou připojeny a osnovní nit bude tvořit třásně skrz koberec. Strojově vázané koberce jsou obvykle bezchybné a bezchybně rovnoměrné. Ručně vázaný orientální koberec bude mít vždy minimální odchylky díky velkému počtu uzlů na metr čtvereční. Proto se poohlédněte po Rücké straně klasického koberce, zda se na něm neopakují vzory, a sledujte drobné nepatrné odchylky v pořadí barev nebo hledejte uzly, které se liší velikostí. Když už mluvíme o velikostech, ručně vázaný koberec má často minimální rozdíly v délce nebo šířce. Vezměte si proto metr a změřte strany koberce. Ručně vázaný koberec bude mít výrazné rozdíly v řádu milimetrů. Při nákupu orientálního koberce věnujte pozornost také původu koberce, který musí být vždy uveden.

  Pravé orientální koberce pocházejí zejména z Íránu, Afghánistánu, Ruska a Turecka.

  Objevte celou řadu orientálních koberců v našem internetovém obchodě s koberci.