Přeskočit na hlavní obsah
Doprava zdarma: aktuálně cca.
 • Home>
 • moderni kusove koberce
 • Moderní kusové koberce

  1482 Produkty

  1482/1482 výsledky

  Objevte moderní koberce online

  Moderní koberce patří mezi nejoblíbenější koberce současnosti. Vzhledem k jejich široké škále stylů a motivů to není překvapivé, protože možnosti využití jsou téměř neomezené. Moderní koberec dokáže ozvláštnit každý obytný prostor a dodat interiéru individuální nádech. Ve variantě s dlouhým vlasem je útulný koberec vhodný pro majitele domácích mazlíčků.

  Designové koberce ve velkém výběru


  Na benutě najdete skvělé koberce v každé cenové kategorii i ušlechtilé designové kousky mnoha různých tvarů, barev, materiálů a různých značek. Vybírat můžete mezi útulnými koberci s vysokým vlasem, stylovými koberci s krátkým vlasem, koberci z přírodních vláken, jako je vlna, sisal, juta, konopí či bavlna, nebo moderními koberci ze syntetických vláken, jako je polyakryl, polyamid a další. Rozmanitosti se meze nekladou a vždy se snažíme realizovat nejnovější a nejkrásnější kolekce. Při takovém výběru však někdy začnete přemýšlet, který koberec by to vlastně měl být. Abyste si vybrali takový, který vás skutečně dlouhodobě uspokojí, je důležité nejen zohlednit aktuální designové preference nebo dokonce krátkodobé trendy, ale především se podívat do svého vlastního domova. Přesněji řečeno na místo, které má být vybaveno novým designovým kobercem. Zde je třeba zvážit několik faktorů. Nejprve samozřejmě velikost dostupného prostoru: jak velká může a má být plocha, kterou bude koberec pokrývat? Dále je třeba zvážit, jak bude tato plocha využívána a jaké specifické požadavky tedy budou na koberec kladeny. Koberec, který má být v předsíni nebo ve vstupním prostoru, musí být schopen odolat většímu opotřebení, špíně a pouliční obuvi než koberec do obývacího pokoje nebo ložnice. V tomto případě by byl vhodný například model z robustních přírodních vláken. Ostatní místnosti mají naopak odlišné požadavky: Například krásný koberec do kuchyně by měl být také robustní, a proto přichází v úvahu i model ze sisalu, ale zde budete spíše chtít designový koberec s motivem, který se hodí i k tématu místnosti. Zde jsou dobrou volbou moderní kuchyňské běhouny, které jsou vhodně vzorované a zároveň velmi robustní a snadno se čistí. Dalším bodem, který je třeba při výběru koberce zvážit, je jeho vizuální působení v místnosti. Pokud je koberec šedý, ponechává velkou volnost designu a lze jej kombinovat téměř s jakýmkoli stylem bydlení. U barevných variant jste více vázáni s ohledem na ostatní zařízení místnosti, protože barvy moderních koberců by se v ideálním případě měly odrážet v ostatních bytových doplňcích. Rozhodující však není pouze styl a barva nábytku. V malých a tmavších místnostech se obecně doporučuje zvolit o něco světlejší model, protože světlé barvy mají světlo odrážející a zvětšující účinek. V poměrně velké místnosti může naopak tmavší koberec vytvořit teplo a útulnost. Pak samozřejmě hraje roli tvar: měl by být koberec čtvercový nebo obdélníkový, podlouhlý nebo kulatý?

  Průvodce: Moderní koberce

  Jak správně pečovat o moderní koberce a jak je čistit?

  Správná péče o koberec je obzvláště důležitá, aby moderní koberec vám dlouho dělal radost. Pravidelné vysávání zabraňuje pronikání prachu, nečistot a zbytků jídla do vláken koberce. Zvláštní pozornost byste měli věnovat vysávání po vlákně, abyste zabránili vzniku šmouh. Při čištění koberců & odstraňování skvrn  byste měli vždy věnovat pozornost štítku koberce a informacím výrobce. Ty se mohou výrazně lišit a vyžadovat odpovídající speciální opatření.

  Jak se liší ploché koberce, koberce s krátkým vlasem, koberce s vysokým vlasem a koberce s dlouhým vlasem?

  Koberce s vysokým vlasem jsou koberce s délkou vlasu mezi 1,5 a 5 centimetry. Pokud je vlas koberce kratší než 1,5 cm, nazývá se koberec s krátkým vlasem koberec s krátkým vlasem a pokud je delší než 5 cm, nazývá se koberec s dlouhým vlasem. A plochý koberec nemá žádný vlas. Jednoduše řečeno, čím delší je vlas koberce, tím je útulnější a měkčí. Díky tomu je však náchylnější na nečistoty a špínu a také se poněkud obtížněji čistí. Majitelé domácích mazlíčků by proto měli volit koberce s krátkým vlasem a ti, kteří mají rádi útulnost a měkkost, by měli sáhnout po moderním koberci s delším vlasem. Koberce s plochou vazbou jsou vhodné zejména pro venkovní použití, protože jsou robustnější a odolnější vůči povětrnostním vlivům a zároveň téměř neabsorbují vodu. ako pomůcku jsme pro vás uvedli výšku vlasu, při které lze u moderního koberce hovořit o vysokém, krátkém nebo dlouhém vlasu:

  • Koberce s vysokým vlasem: Ty mají délku vlasu mezi 1,5 a 5 centimetry. Vše, co je delší než 5 cm, se řadí do kategorie koberců s dlouhým vlasem nebo koberců s chloupky.

  • Koberce s krátkým vlasem: Koberec s krátkým vlasem: Koberec s vlasem o výšce 1,5 cm nebo méně se označuje jako koberec s krátkým vlasem.

  • Ploché tkané koberce: Tyto koberce nemají žádný vlas, a proto se o ně velmi snadno pečuje.

  Jaký je rozdíl mezi ručně tkanými, ručně všívanými a strojově vyráběnými koberci?

  Nejvznešenější a nejcennější koberce jsou klasické orientální koberce, zejména perské a gabbehské koberce, které jsou velmi složitě vázané nebo ručně tkané. Kvalita barev a materiálu ušlechtilých orientálních koberců vydrží velmi dlouho, a proto jsou někdy pro běžného zákazníka cenově nedostupné. Nejlepší orientální koberce jsou považovány za umělecká díla a na aukcích dosahují odpovídající vysoké ceny. Naproti tomu u ručně tažených koberců je vlasová příze z přírodních vláken, syntetických vláken nebo směsi látek připevněna k podkladové tkanině pomocí plynové pistole. Díky tomu jsou koberce levnější a také se snadněji udržují. A konečně jsou tu strojově vyráběné koberce, které díky nejnovějším technologiím mohou obsahovat i ty nejsložitější kobercové vzory a zároveň jsou stále kvalitnější a levnější.