Přeskočit na hlavní obsah
Doprava zdarma: aktuálně cca.
 • Home>
 • koberec do jidelny
 • Malé koberce

  229 Produkty

  229/229 výsledky

  Který koberec se hodí do jídelny?

  Teplé nohy při rodinném obědě nebo útulná atmosféra při slavnostní večeři - koberec v jídelně zajistí pohodlí a domácí atmosféru. Jak ale najít ideální koberec do jídelny? Našich 5 tipů vám ukáže, jak na to:

  Najděte správnou výšku vlasu

  Do jídelny se hodí koberce s krátkým vlasem nebo koberce s plochou vazbou. Díky těmto vzorům lze židlemi u jídelního stolu snadno pohybovat, když se postavíte nebo posadíte. U koberců s vysokým vlasem naopak hrozí, že se nohy židlí do dlouhého vlasu zamotají. Koberce s plochou vazbou a krátkým vlasem mají navíc tu výhodu, že snadno pohlcují drobky a méně přitahují prach - ideální pro jídelnu!

  Tip: Kobercová podložka zabraňuje klouzání koberce sem a tam.

  Vyberte si správný materiál

  Do jídelny si vyberte snadno udržovatelný a odolný koberec, který odolá drobkům a nečistotám. Doporučujeme vzory ze syntetických vláken nebo omyvatelné koberce. Jutové a sisalové koberce jsou díky své odolné struktuře také ideálním podlahovým doplňkem do jídelny.


  Tip: Náš koberec NANDI pro vnitřní a venkovní použití kombinuje nadčasový vzhled juty se snadno udržovatelnými vlastnostmi koberců ze syntetických vláken.

  Udeřte na tu správnou notu

  Vyberte si koberec do jídelny tak, aby ladil se zbytkem vašeho interiéru a vytvořil harmonický vzhled. Pokud je styl vašeho interiéru moderní a minimalistický, doporučujeme hladký koberec do jídelny v šedé, černé nebo krémové barvě. Nebo se podívejte na náš velký výběr koberců ve skandinávském stylu. Pokud máte rádi barevnost, bude vám vyhovovat vzorovaný vzor nebo barevný koberec.

  Najděte si svůj tvar

  Kulatý koberec, čtvercový model nebo klasický obdélníkový? Stylizace v jídelně vypadá obzvlášť harmonicky, pokud váš koberec kopíruje tvar jídelního stolu. Kromě obdélníkových vzorů jsou v jídelně oblíbené kulaté, čtvercové nebo oválné koberce. Přesto se tvaru vašeho koberce meze nekladou. Co například oválný koberec k obdélníkovému jídelnímu stolu?

  Jak najít správnou velikost koberce

  Správná velikost koberce do jídelny závisí na velikosti vašeho jídelního stolu. Vyberte si koberec, který je dostatečně velký, aby se k němu pohodlně vešly všechny židle. K nalezení správné velikosti existuje velmi jednoduchý trik: odsuňte všechny židle od stolu a nechte je v této poloze. Nyní změřte plochu od stolu k židlím.

  Tyto velikosti koberců se hodí k těmto jídelním stolům:

  • Jídelní skupina s přibližně osmi místy k sezení: Vhodný je velký jídelní koberec o rozměrech 200 x 300 cm nebo 240 x 340 cm. Větší jídelní koberec o rozměrech 250 × 350 cm také zdůrazní váš prostorný jídelní kout.

  • Jídelní skupina s přibližně šesti místy k sezení: Koberce o rozměrech 160 × 230 cm nebo 200 × 290 cm jsou zde vhodné.


  3 Tipy pro čištění a péči

  • Pravidelně čistěte a udržujte svůj koberec, aby si dlouho udržel svůj lesk - a s těmito 3 tipy je to snadné:

  • Jednou týdně koberec vyluxujte, abyste odstranili drobky. Pravidelné tepování udrží v čistotě i váš jídelní koberec.

  • Jídelnu větrejte 15 minut denně, abyste z koberce odstranili pachy. Pokud máte malý koberec, můžete ho také jednou týdně vyvěsit na zahradu nebo na balkon, abyste se nadýchali čerstvého vzduchu.

  • Stalo se vám při hodování něco špatného? Použijte čistič koberců, který skvrny odstraní rychle, účinně a šetrně.

  • Každých tři až pět let dopřejte svému koberci hloubkové čištění. Doporučujeme, abyste si nechali koberce vyčistit profesionálem.


  Koupě koberců do jídelny online na benuta

  Pokud si chcete koupit koberec do jídelny, benuta je pro vás to pravé místo! Ať už šedé, barevné nebo černobílé: v našem internetovém obchodě benuta najdete velký výběr koberců do jídelny v různých barvách, tvarech a vzorech za fantastické ceny. Aby bylo hledání vašeho nového oblíbeného kousku ještě pohodlnější, doručíme vám ho zdarma přímo domů. Pokud vám váš favorit nebude dokonale vyhovovat, můžete nám jej díky našim rozšířeným pravidlům pro vrácení zboží bezplatně vrátit. Tak na co ještě čekáte?